Trendy střešních oken

Střešní okna můžeme chápat jako prostup střešním pláštěm,který nám umožňuje větrání a přináší světlo.Střešní okna můžeme chápat ,také jako architektonický prvek ,který nám z obyčejné obytné půdy může pomoci vykouzlit nádherný byt vhodný do 21. století.Můžeme chtít střešními okny jen prosvětlit každý pokoj ,nebo vytvořit ze střešních oken dominantu celého prostoru.

V sortimentu střešních oken se nachází okna kyvná,která nám umožňují prosvětlení prostoru a větrání.Dalším typem otevírání jsou střešní okna výsuvně kyvná, s posunutou osou otáčení do horní třetiny křídla,která umožňuje svou kostrukcí přístup ke spodní hraně křídla.Vrcholem mezi střešními okny jsou střešní okna výklopně kyvná(Velux),výklopně výsuná(Roto).Tato okna přináší komfort a zvyšuje užitnou hodnoutu celého prostoru.

Kobinací umístění střešních oken docílíme dominanty v prostoru s velkým přínosem světla.Komdinace dvou střešních oken vedle sebe se užívá pro zvýšení světelného přínosu do konkrétního bodu.Kombinací trojice nebo čtveřice vedle sebe nebo i dvojice střešních oken nad sebou celý prostor prozáří a rozsvítí.

Moderní střešní okna mohou být osazena elektrickým nebo i dálkový ovládáním.Toto ovládání nám umožní snadnou ovladatelnost střešních oken umístěných výše od podlahy nebo v prostoru bez přímého přístupu k oknům.

Na všechny střešní okna je možné usadit i zastiňovací doplňky v podobě žaluzií,rolet,markýz nebo předokeních rolet.I tyto doplňky je možné elektricky ovládat.

Vývoj ve střešních oknech se nezastavuje a stále přináší další inovace.Na trhu se zabydlují i imitace dřeva na plastových profilech v podobě Borovice nebo Zlatý dub.Střešní okna mohou nahradit ateliérová zasklení pomocí osazení středových nosníků a sesazení rámů oken na sraz k sobě.

Každý zákazník si dnes přijde na své dle potřeb a přání.

Střešní okna


Stínící technika


Doplňky střešních oken


Bazarové zboží
Střešní okna v sestavě Městys Křižanov

Dřevostavba v obci Křižanov s instalací 7 ks střešní oken Roto.Instalace střešních oken kyvných WDF 435 H WD a výsuvně kyvných WDF 735 H WD. Všechny okna jsou v dřevěném provedení e zateplovacím límcem.V dolní části střechy proběhla montáž sestavy oken do trojice vedle sebe.Zákazník provedl dodatečnou montáž fasádních oken.Vznikla sestava oken v kombinaci svislých a střešních oken.Tato sestava umožňuje nádherný výhled na zahradu.

Montáž střešních oken do krytiny eternitu

Montáž oken do starší střešní krytiny Eternit s použitím stávajícího eternitu.Tato montáž proběhla v obci Petříkov v Jeseníkách.Ve starším půdním prostoru vzniklo krásné místo na spaní pro příležitostné lyžaře.Proběhla zde demontáž střešní krytiny a použití této krytiny zpět na zapravení kolem oken.Vznikl dojem,že okna byly instalovány současně s celou střechou.

Majitel si vybral okna WDF 735 K WD G.

Jedná se o okna výsuvně kyvná - 735

http://www.nejenstresniokna.cz/vysuvne-kyvna/roto-r-75-h-wd.html

Plastová - K zateplená - WD

Babarevná úprava Zlatý dub - G .

Nyní tomuto typu odpovídá typ WDF R 75 K WD G.

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!

Zdeněk Kratochvíl
Zdeněk Kratochvíl t. 603 783 059
volejte 8 - 17
Články

Výměna střešních oken velux za Velux

Minulý týden nás oslovil jeden manželský pár s prosbou. "Máme střešní okna Velux od roku 1992 a bohužel jsou již v nehezkém stavu"

Více

Prokopání střechou

"Já vím ono to asi nepůjde" přišel jednou zákazník a ono to šlo

Více
Full servis našeho obchodu
nejenstresniokna.cz > Trendy střešních oken

Distributor:

Zdeněk Kratochvíl
U Studánky 11
67401 Třebíč

tel/fax: +420 568  826  216
mobil:  +420  603  783  059
e-mail: info@nejenstresniokna.cz