Trendy střešních oken

Střešní okna můžeme chápat jako prostup střešním pláštěm,který nám umožňuje větrání a přináší světlo.Střešní okna můžeme chápat ,také jako architektonický prvek ,který nám z obyčejné obytné půdy může pomoci vykouzlit nádherný byt vhodný do 21. století.Můžeme chtít střešními okny jen prosvětlit každý pokoj ,nebo vytvořit ze střešních oken dominantu celého prostoru.

V sortimentu střešních oken se nachází okna kyvná,která nám umožňují prosvětlení prostoru a větrání.Dalším typem otevírání jsou střešní okna výsuvně kyvná, s posunutou osou otáčení do horní třetiny křídla,která umožňuje svou kostrukcí přístup ke spodní hraně křídla.Vrcholem mezi střešními okny jsou střešní okna výklopně kyvná(Velux),výklopně výsuná(Roto).Tato okna přináší komfort a zvyšuje užitnou hodnoutu celého prostoru.

Kobinací umístění střešních oken docílíme dominanty v prostoru s velkým přínosem světla.Komdinace dvou střešních oken vedle sebe se užívá pro zvýšení světelného přínosu do konkrétního bodu.Kombinací trojice nebo čtveřice vedle sebe nebo i dvojice střešních oken nad sebou celý prostor prozáří a rozsvítí.

Moderní střešní okna mohou být osazena elektrickým nebo i dálkový ovládáním.Toto ovládání nám umožní snadnou ovladatelnost střešních oken umístěných výše od podlahy nebo v prostoru bez přímého přístupu k oknům.

Na všechny střešní okna je možné usadit i zastiňovací doplňky v podobě žaluzií,rolet,markýz nebo předokeních rolet.I tyto doplňky je možné elektricky ovládat.

Vývoj ve střešních oknech se nezastavuje a stále přináší další inovace.Na trhu se zabydlují i imitace dřeva na plastových profilech v podobě Borovice nebo Zlatý dub.Střešní okna mohou nahradit ateliérová zasklení pomocí osazení středových nosníků a sesazení rámů oken na sraz k sobě.

Každý zákazník si dnes přijde na své dle potřeb a přání.

nejenstresniokna.cz > Trendy střešních oken

Distributor:

Zdeněk Kratochvíl
U Studánky 11
67401 Třebíč

tel/fax: +420 568  826  216
mobil:  +420  603  783  059
e-mail: info@nejenstresniokna.cz